GPS-käekellad võivad ära hoida laste kadumist

Moodsat tehnikamaailma on vallutamas erinevad GPSturva seadmed, mille hulka on lisandunud ka laste turvalisemaks hoidmiseks mõeldud käekellad. Kui kunagi isegi ei mõeldud inimeste ära kadumisele ega osatud seda karta, siis mida aeg edasi, seda rohkem seda ohtu igal pool nähakse. Praegu ei lase vanemad, kes GPS-käekella oma võsukesele ostnud on, oma lapsel ilma selleta enam kuhugi minna.

Inimese loomuses on ikka arvata, et minuga seda ei juhtu, aga nagu vanasõnagi ütleb: „Parem karta kui kahetseda!“ Tänu sellele seadmele on lapsevanemal iga hetk võimalik kontrollida, kus tema laps viibib ja see annab vanematele palju turvalisema tunde. GPS-käekella eelis telefoni ees on, et ta on lapsel kogu aeg  käe peal. Lisaks on käekellaga võimalik lugeda samme, kontrollida une kvaliteeti ning hoida kontakti kõne ja SMSi teel.

Kell jäädvustab lapse trajektoori, mida lapsevanem saab äpist vaadata. Ligipääsu äpile saab jagada nii paljude lähedastega, nagu vanem ise soovib. „See on turvaline, sest last saab jälgida vaid see isik, kes kella ostab. Peale ostu registreerib ta toote äpis,  kuhu saab registreerida kuni 50 kella ning nii saab ühest kasutajakontost jälgida kas või  mitutkümmend kella,“ kommenteeris iSecurity asutaja ja juht Indrek Uusalu. Kella üks pluss on veel kahesuunalise kõne ja SMSi kasutamise võimalus. Kellale saab seadistada 10 numbrit, mis ainsana saavad kellaga kontakti hoida. Võõra numbriga kellaga ühendust võtta ei saa. Lisaks on kellal olemas hädaabinupp, millele vajutades helistab kell seadistatud numbrile. Käekellale on võimalik seadistada eemaldamise hoiatus ehk kui kell käelt võetakse, saadab äpp sellest vanemale teate. Kella saab äpi kaudu välja lülitada, et laps ei häiriks koolis tundi, ning sellega saab kõneleda vaid siis, kui vanem loa annab. Kogu tegevust juhib lapsevanem.

Elektroonilise ala seadistamine

Kell mitte ei jäädvusta ainult lapse asukohta, vaid võimaldab seadistada ka elektroonilise ala. See tähendab seda, et vanemal on võimalik määrata ala, millest väljumisel saadab seade teate, et laps on läinud kaugemale kui lubatud. „Kui vanasti läks laps õue mängima ja ema teda mõnda aega kätte ei saanud, oli see täiesti tavaline, aga kui tänapäeval ema ei tea, kus ta laps on, siis kahe tunni pärast helistab ta juba politseisse,“ tähendas Uusalu, märkides, et lapse käike saab vaadata veel mitu kuud järelegi. Uusalu arvab, et kui praegu on GPS-kellad tavakäekellast natuke suuremad, siis tehnika  arenedes võivad need varsti juba olla nii pisikesed, et neid ei pane enam tähelegi.

Valida saab kahe mudeli vahel

Käekellasid on müügil kahte mudelit, mis erinevad üksteisest disaini ja puutetundlikkuse poolest. Mudelil D25 on puutetundlik ekraan ja seda on saadaval kahes värvitoonis: sinine ja lilla. Mudel D11 on tavaekraaniga ning saadaval kolmes värvitoonis: sinine, roosa ja kollane. Funktsioonid on mõlemal kellal samad – GPS-käekellad on SIM-kaardi põhised, äpi kaudu reaalajas nähtavad ning võimaldavad kahesuunalist kõneja SMS-teenust. Lisad: sammulugeja, unemonitor, veekindlus.